A Petőfi Sándor Tagintézmény bemutatása

      Neve: Vásárosnaményi Eötvös József Általános Iskola és

            Alapfokú Művészeti Iskola Petőfi Sándor Tagintézménye

      Címe: 4803 Vásárosnamény, Iskola út 54.

      Elérhetősége: 06-45/570-320

      Fax: 06-45/570-320

                                                                                            Intézményvezető : Szabó Zoltán

                                                                                            E-mail cím:  petofi.iskola4803@gmail.com

                                                                                            Honlap: www.petofi-vnameny.edu.hu

                                                                     KRÉTA napló elérhetősége: https://klik033433007.e-kreta.hu 

1994. január 1-jén vette fel iskolánk a nagy reformkori költőnek, Petőfi Sándornak a nevét.

Folyamatos bővítések mellett 1990-ben új szárny épült, így jelenleg:  4 tanterem, 7 szaktanterem, tornaterem, 1 okos tanterem, 1 könyvtár,1 orvosi szoba mellett helyben működő konyha és 90 fős ebédlő is a gyerekeket szolgálja.

Az iskolában hagyományos tantárgyszerkezetben és óratervvel folyik az oktatás. Szakos ellátottságunk 100%-os.  A pedagógiai-művelődési programot 15 fő teljesíti. A pedagógusok munkáját 5 technikai dolgozó segíti.

Iskolánk pedagógusainak névsora: Biróné Turóczi Emese (Történelem - Magyar nyelv és Irodalom), Fejes Attiláné (Történelem - Ének), Gálné Berzsenyi Katalin (Tanító),Gergely Norbert (Tanító),Hornyák Mihály (Tanító),Husztiné Szobaty Andrea (Tanító), Kertész Csilla (Tanító), Konczné Illés Ildikó (Tanító),Kovács Attiláné Tóth Andrea (Matematika - Orosz - Német), Monori Erika Márta (Tanító),Németh Béla (Testnevelő), Oroszné Miklósné (Matematika - Fizika - Informatika), Pallagi Noémi (Tanító), Szabóné Szőke Anikó (Tanító), Vastag Barnabásné (Biológia - Kémia).

2024/2025-ös tanévben a tanulói létszám: 184 fő.

Osztály létszámok

2024/2025

Osztály

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

Összesen

Tanulók száma

28

22

24

25

22

18

23

22

184

Leány

14

10

12

13

15

8

12

12

96

Fiú

14

12

12

12

7

10

11

10

88

 

Az iskola egy épületben működik. Örömünkre szolgál, hogy intézményünkben nemcsak a városrész gyermekei tanulnak, hanem a környező településekről is szívesen hordják át a gyermekeket (Barabás, Jánd, Lónya, Mátyus, Tákos, Tiszaadony, Tiszakerecseny, Tiszaszalka, Tiszavid, Vámosatya, Tarpa).

Szabadtéri sportpályával rendelkezik intézményünk. (Bitumenes kézi-labdapálya, salakos futópálya, labdarúgópálya.) Osztálytermeink, igazodva a tanulók életkori sajátosságaihoz, egészségügyi és esztétikai szempontból egyaránt megfelelő berendezési tárgyakkal illeszkedik az iskola egészéhez.

A természetes és a mesterséges környezet formái kiegészítik egymást (zöld növények, termések, tárgyak, formák gyűjteménye). Folyamatosan gazdagodnak az osztálytermek a tárgykultúra értékeivel (népművészeti anyagok gyűjteménye, régmúlt idők használati tárgyai). Az osztálytermek gondozói a szaktanárok,  az osztályfőnökök irányításával a gyerekek.

A folyosók és az aula világa – valamennyi szinten – egy egységes arculat kialakítását közvetíti.

Az udvaron közeledik egymáshoz a természetes és az épített környezet, képe természetes anyagok használatával egyre kellemesebbé válik. Nagy szerep jut az udvari környezetnek a délutáni foglalkozások, a napközi és a tanulószoba életében. A gyerekek búvóhelyeket keresnek, fociznak, szaladgálnak, csoportos játékokat játszanak, ezért fontos az iskolaudvaron lévő játszótér és a füves terület. A fák, a bokrok jobb levegőt, s árnyékot biztosítanak.

Könyvár:  Az iskola épületében bővítéssel új helyre került. A helyiség tágas, modern berendezéssel felszerelt.  Alkalmas tanórai, tanórán kívüli foglalkozások megtartására is.

Szakkörök    

Angol szakkör
M
atematika szakkör
Magyar szakkör
Sportkör
Énekkar
Néptánc
Népi játékok szakkör
Zeneművészeti szakkörök (Furulya, Gitár, Zongora)
LEGO szakkör
Német szakkör
Darts matek szakkör

 

Általános iskola lévén kiemelt feladatunk a gyermekek tanítása mellett a szabadidő kulturált eltöltésének biztosítása, számukra, s szüleik számára programok biztosítása. 

Minden évben méltó módon megemlékezünk a jeles évfordulókról, ünnepnapjainkról. Délutánonként különféle szakköröket, edzéseket szervezünk a tanulóknak, hogy idejüket minél hasznosabban tölthessék el. Rajz-, mazsorett,- színjátszó szakkörök, foci-, kézilabdaedzések várják minden délután az ezek iránt érdeklődőket.

A városi rendezvényeken való részvétel és az aktualitások mellett saját programjaink.

Szeptember - „Apáról-fiúra”MESEMONDÓ- verseny, melyen zömével az alsós osztályok vesznek részt, de néhány felsős tanuló is szívesen mesél.

Októberben -   IDŐSEK VILÁGNAPJA alkalmából köszöntjük műsorral és saját készítésű ajándékkal a településen élő nyugdíjasokat.

November – Egészségvédelmi program a védőnő és a fogászati asszisztens segítségével. A program része a  havonkénti séta a töltésen és a szemétgyűjtési akció.

December -  Szülők és pedagógusok közösen mézest sütünk a gyerekeknek, együtt öltöztetjük ünnepi díszbe a fát. A fa alatt minden gyermek számára ajándékot helyezünk el.

Minden ünnepre készítünk dekorációkat, ajándékokat. Ezeket a programokat kicsik és nagyok egyaránt élvezik, de még a pedagógusok is. Ez segít az ünnepekre ráhangolódni, s a szülőket, barátokat ajándékokkal meglepni.

Január - Téli Tömegsportnapon szülők és gyerekek asztaliteniszezhetnek, kézilabdázhatnak, lábteniszezhetnek.  Évről-évre egyre többen jönnek és töltenek el velünk egy napot.

Január-február a tantárgyi versenyek időszaka. Ekkor a fő hangsúly a tehetséggondozáson van.

Február  -  FARSANGRA készülődés időszaka. Minden fellépő gyermek jutalomban részesül. A jelmezes felvonulás után tombolasorsolásra kerül sor. Friss fánkkal kedveskedünk a gyerekeknek.

Március -   NÉVADÓ-HÉT, melynek a programjait a gyermekekkel közösen állítjuk össze.

Április  – „Szivárvány est” , ahol osztályaink és művészeti szakköreink különböző táncos előadásokkal, vidám jelenetekkel, énekkarunk dalcsokorral köszönti a nézőket.

Május  -  iskolai GYERMEKNAP, mely egésze a gyerekekről, gyerekeknek szól (akadályverseny, palacsintasütés)

Szakmai-pedagógiai munka

Az iskola vitathatatlan és meghatározó, egyedi jellemzőinek a következőket tartja a nevelőtestület:

-          az oktatómunka színvonala

-          a sokoldalú tevékenységi rendszer, a változatos munkaformák és színes programok

-          az együttműködésen alapuló közös munka

 

Az iskola legfőbb erősségei:

-          az összefogás és együttműködés a közös célok érdekében

-          a színvonalas nevelés és oktatás, valamint a jó szakos ellátottság

-          az iskolai tevékenységi rendszer környezetvédelem és egészséges életmód felé történő irányultsága

 

Gyengeségként jelentkezik:

-          a taneszközök és felszerelések meglévő hiányosságai

-          a szülői segítségnyújtás vártnál kisebb mértéke, az esetenként inkább formális elemekre épülő kapcsolatrendszer

    Lehetőségként számba vehető többleterőforrások:

-          a közvetlen partneri kapcsolatokban további támogatók és szponzorok megnyerése

 

ÖRÖMÜNK: az ezerarcú gyermek,

FELADATUNK: a gyönyörűséges nevelés,

CÉLUNK: az értékes ember.

Mottónk:

Fedezzük fel a világot, hogy Te is boldog részese lehess!

vissza